Vorige week lazen jullie hier wie de lekkerste Philadelphia cheesecake had gebakken voor mijn bloginsideractie. Er kwamen heel veel enthousiaste reacties op de winnende cheesecake en jullie wilden hem graag zelf ook gaan bakken! De winnende cheesecake is van Jarno te Bogt en ik heb hem om zijn recept gevraagd. Gelukkig gaf hij dat prijs en kunnen jullie nu zelf aan de bak! Hierbij dus Jarno’s recept voor de Killer cheesecake: bananencheesecake met pindakaas en chocolade. Dankjewel Jarno!
Bijna elke ochtend eet ik havermout met banaan en pindakaas als ontbijt. Omdat ik ’s ochtends zo geniet van deze smaakcombinatie, leek het me leuk om deze ingrediënten te gebruiken in een lekkere taart. Deze cheesecake is heerlijk romig en heeft een echte bananensmaak. Dankzij de pindakaascrème, de bittere chocolade en de gezouten pinda’s is het geheel niet te zoet en is de smaak mooi in balans. Schrik niet van de lijst met ingrediënten en handelingen; omdat je eigenlijk alleen maar hoeft te mengen is deze cheesecake best makkelijk te maken. Twijfel je nog? Iedereen die ik deze taart heb laten proeven was positief, en zelfs pindakaashaters vonden hem heerlijk. Haal de taart het liefst een halfuur voor het serveren uit de koelkast, zodat hij op temperatuur kan komen. En snijd in kleine puntjes, want hij is best heavy.

- Voor de bodem
- 150 gram havermoutkoekjes (of 130 gram koekjes en 20 gram gezouten pinda’s)
- 60 gram gesmolten roomboter
- Voor de cheesecake
- 600 gram (Philadelphia) roomkaas naturel, op kamertemperatuur
- 100 gram fijne kristalsuiker
- 3 eieren
- 3 rijpe(!) bananen
- 1 flinke eetlepel crème fraîche
- 1 flinke eetlepel bloem
- 1 tl vanille-extract
- Voor de pindakaascrème
- 200 gram roomboter, op kamertemperatuur
- 175 gram poedersuiker
- 200 gram pindakaas zonder stukjes
- 50 gram extra pure chocolade
- Voor de ganache
- 100 ml slagroom
- 100 gram extra pure chocolade
- klontje roomboter, op kamertemperatuur
- Verder nodig
- extra banaan
- kneepje citroensap
- extra havermoutkoekjes
- extra gezouten pinda’s
- extra pure chocolade
Bereiding: Cheesecake met banaan, chocolade en pindakaas
Verwarm de oven voor op 130° C. Bekleed een springvorm van 20 cm met bakpapier en vet de rand goed in. Maal voor de bodem de koekjes (en eventueel de pinda’s) fijn in de keukenmachine. Als je die niet hebt kan je de koekjes ook in de zak doen en daar met een deegroller op slaan. Meng de koekkruimels met de gesmolten boter en verdeel over de vorm. Druk goed aan met de achterkant van een lepel en laat even opstijven in de koelkast of diepvries.
Prak voor de vulling de bananen met een vork, of maal ze fijn met een keukenmachine of staafmixer. Meng dit met de roomkaas, suiker, eieren, crème fraîche, bloem en vanille-extract tot een romig en glad mengsel. Schenk het mengsel op de havermoutbodem en bak de taart anderhalf uur in het midden van de oven. Laat de cheesecake rustig in de oven afkoelen tot kamertemperatuur en zet vervolgens een nacht in de koelkast. Als de cheesecake scheurt is dit niet erg, door de crème zie je daar later niets meer van.
De pindakaascrème maken
Klop voor de crème de boter met de poedersuiker wit en luchtig. Dit duurt 5 tot 10 minuten. Smelt ondertussen de chocolade au bain-marie en laat iets afkoelen. Voeg de pindakaas en de gesmolten chocolade toe aan de boter en klop nog een paar minuten door tot een luchtige crème. Doe de crème in een spuitzak met kartelspuitje en laat iets steviger worden in de koelkast.
Snijd met een mesje de taart los van de springvorm. Verwijder voorzichtig de rand en zet de taart op een schaal. Spuit de pindakaascrème in mooie rozetten op de taart. Zet even in de koelkast om goed koud te worden terwijl je de ganache maakt.
De ganache maken
Hak voor de ganache de chocolade fijn en doe in een grote kom. Verwarm de slagroom in een steelpannetje tot het bijna kookt en schenk dan op de chocolade. Roer rustig door tot de chocolade gesmolten is en voeg dan het klontje boter toe. Meng tot een gladde ganache ontstaat.
De cheesecake decoreren
Nu komt het leukste onderdeel, namelijk het maken van de druipers. Schep met een theelepeltje wat ganache op de rozetten crème aan de rand van de taart. Laat dit langs de rand van de taart druipen, en help een beetje mee met het lepeltje als dit niet vanzelf gaat. Je zult zien dat je na twee druipers de maak te pakken hebt. Verdeel de rest van de ganache over de bovenkant van de taart.
Snijd voor de afwerking de banaan in plakjes. Meng dit met het citroensap zodat de banaan niet direct bruin wordt. Verdeel de banaan, verkruimelde havermoutkoekjes en gezouten pinda’s over de taart. Maak af met wat extra geschaafde chocolade.
Delen met vrienden:
- Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
Gerelateerd
Bam! Deze taart ziet er fenomenaal uit! En wat een overdaad aan lekkere smaken! Thanks Jarno :)
BeantwoordenOe! die wil ik maken! In verband met de glutenallergie van de jarige job zou ik graag willen weten of ik de eetlepel bloem door iets anders kan vervangen en welke hoeveelheid dan. Boekweitmeel? Rijstebloem? Ik hoor het graag. Bij voorbaat hartelijk dank
Beantwoorden
Lijkt me een meesterlijke cheesecake :-)
Laat je de ovendeur dicht met het afkoelen of zet je deze op een kiertje?
Hoi! Tijdens het afkoelen zet ik de ovendeur altijd op een kier, zodat de warmte geleidelijk kan ontsnappen en de taart niet in 1 keer schrikt van de koude lucht.
Beantwoorden
Ik heb alle ingrediënten in huis gehaald en wilde gaan beginnen...
Maar kan ik deze taart een dag van te voren maken? Of liever niet?
Op de foto ziet hij er heerlijk uit! Maar wat een 'slecht' recept... van de ganache en pindaboter hou je meer dan de helft over. Ook de cheesecake zelf is flauw van smaak. Al met al erg teleurstellend dit recept.
BeantwoordenIk heb deze taart al twee keer gemaakt. Echt fantastisch !! Het recept is goed en helemaal niet moeilijk. Aanstaand weekend gaan we voor de derde keer ! :)
BeantwoordenU kunt niet meer reageren.

Reacties op oudere recepten sluiten automatisch na 180 dagen om de kwaliteit van discussies te waarborgen.