- Voor de tartelettebodempjes
- 12 gebakken bodempjes, zoals in dit recept beschreven staat
- Voor de chocoladecrème
- 100 ml melk
- 100 ml slagroom
- 5 eidooiers
- 80 gr suiker
- 95 gr pure chocolade met een cacaogehalte van 70%, in stukjes
- Verder nodig
- cacaonibs, voor de garnering
De chocoladecrème in deze kleine taartjes is vol van smaak en toch niet te zwaar. Dat komt doordat hij gemaakt is op basis van een crème anglaise. Het recept voor deze kleine taartjes komt uit het boek Kleine taartjes van Meike Schaling. Eerder deelde ik al deze kleine taartjes met limoencréme uit haar boek. Deze kleine chocoladetaartjes moet je ook zeker een keer proberen! Je kunt deze taartjes nog lekkerder maken door een laagje smeuïge karamel onder de crème te verstoppen. Naast de cacaonibs, die ik nu heb gebruikt, kun je de chocoladetaartjes ook garneren met geroosterde of gekaramelliseerde noten of grofgehakte pure chocolade. Allemaal superlekker!
Bereiding: Kleine tartelettes met chocoladecrème
Bak de tartelettebodempjes zoals in dit recept beschreven is.
Verwarm voor de vulling de melk met de slagroom. Klop in een kom de eidooiers met de suiker los. Giet de warme melk beetje bij beetje bij de eidooiers en roer dit goed door. Giet deze massa weer terug in de pan en verwarm de crème onder voortdurend roeren tot 85 °C. Als je geen thermometer hebt, verwarm de crème dan tot hij gaat binden, maar nog niet kookt.
Giet deze crème anglaise door een zeef over de stukjes pure chocolade en meng met de staafmixer. Laat de chocoladecrème een nacht opstijven in de koelkast.
Doe de chocoladecrème in een spuitzak met een glad spuitmondje van 12 millimeter en vul de tartelettes met de crème. Garneer de chocoladetaartjes met wat cacaonibs.
Nieuwsgierig geworden naar Kleine Taartjes? Kijk hier voor meer informatie!
Foto’s: Erik Spronk


