- Voor de basis
- 1/2 recept bladerdeeg
- 1 ei
- 110 ml slagroom
- ½ tl kerriepoeder
- peper en zout
- Voor de vulling
- 250 gr rundergehakt
- 1 tl kerrie
- 1 prei, alleen het witte deel, in ringetjes
- 150 gr belegen kaas, geraspt
- Verder nodig
- boter, om in te vetten
Dit zijn mijn favoriete borrelquiches! Ze hebben wat weg van saucijzenbroodjes, maar dan nog lekkerder. Bij een high tea zijn deze mini quiches altijd als eerste op, dat zegt genoeg volgens mij! Ook lekker zijn deze kleine quiches met spinazie en feta!
Mini quiches maken
Verwarm de oven voor op 200 °C en vet een cupcakeblik met 12 vormpjes in met boter. Rol het bladerdeeg uit tot een lap van 2 à 3 millimeter dikte en steek er cirkels uit die de cupcakevormpjes aan de binnenkant tot halverwege de hoogte bedekken (dit kan je doen met een ronde uitsteker of met de bovenkant van een rond glas). Klop het ei los met de slagroom en breng het mengsel op smaak het kerriepoeder en met peper en zout.
Bak het gehakt in een koekenpan, met peper en zout en 1 theelepel kerrie. Voeg de preiringetjes eraan toe en bak deze nog kort mee. Laat het mengsel vervolgens afkoelen en uitlekken in een zeef. Verdeel het afgekoelde gehakt over de bladerdeegbodempjes en giet het kerrieroommengsel daaroverheen. Bestrooi alles tot slot met de geraspte kaas.
Bak de quiches in 30 tot 35 minuten gaar. Haal de quiches uit de vormpjes en laat ze afkoelen op een rooster. Serveer ze lauwwarm of koud.
Foto’s: Erik Spronk












