Makkelijke carrot cupcakes voor Clementine

Kennen jullie Stichting Opkikker? Zij organiseren Opkikkerdagen voor gezinnen met een langdurig ziek kind. Ze organiseren er inmiddels 2.000 per jaar, zodat een kind samen met de overige gezinsleden de ontspanning en mentale energie krijgen die ze hard nodig hebben. De stichting bestaat 21 jaar en werkt vooral met vrijwilligers.
Stichting Opkikker heeft mij benaderd om aandacht te vragen voor hun nationale Koffie Morning. Op vrijdag 7 oktober organiseert Stichting Opkikker die nationale Koffie Morning. Door het aanvragen van een gratis Koffie Morning pakket kan je een Koffie Morning organiseren voor collega’s, vrienden, klasgenoten of mensen van de sportclub en daarmee aandacht én een vrijwillige, financiële bijdrage vragen voor Stichting Opkikker. In het pakket zitten alle materialen voor een geslaagde Koffie Morning (recepten, uitnodigingen, ballonnen, feestprikkers, donatiebus etc.). Het enige dat jij hoeft te doen is het uitnodigen van mensen, koffie en lekkers verzorgen (bijvoorbeeld deze heerlijke carrot cupcakes), de boel aankleden met de materialen uit het pakket en rond te gaan met de donatiebus. Een super leuk initiatief voor een heel mooi doel! Je kunt je aanmelden via www.koffiemorning.nl.

Ter inspiratie voor dit recept ontving ik via Stichting Opkikker een prachtige kaart van Clementine met haar droom. Clementine is 8 jaar oud en heeft een chronische leveraandoening. Daardoor heeft zij een galstoma, bijna altijd jeuk en moet zij in de toekomst hoogstwaarschijnlijk een levertransplantatie ondergaan. Dit is haar droom:
Als ik later groot ben, dan ben ik een hele goede springruiter. (zoals Jeroen Dubbeldam) Dan spring ik over de moeilijkste hindernissen, en galoppeer ik door de weide. Ik galoppeer zo hard dat niemand mij kan bij houden. En ik ben Olympisch springkampioene!!!!

Bij haar droom dacht ik gelijk aan een taartje dat zowel voor de ruiter als voor het paard lekker is, vandaar de wortels, rozijnen en noten in het recept. Speciaal voor Clementine heb ik de cakejes samen met mijn zus afgemaakt met paardjes van fondant. Dit hoeft niet per se natuurlijk, de cupcakes zijn zo al superlekker!
Ingrediëntenlijst
Voor de cakejes
175 gr lichtbruine basterdsuiker
150 gr bloem
2 1/2 tl bakpoeder
1/4 tl zout
2 tl speculaaskruiden
1/2 sinaasappel, rasp
125 ml zonnebloemolie
2 eieren
200 gr wortel, schoongemaakt en geraspt
60 gr donkere rozijnen
60 gr pecannoten, grof gehakt
Voor de topping
50 gr boter, op kamertemperatuur
200 gr roomkaas, op kamertemperatuur
150 gr poedersuiker
Bereiding: Makkelijke carrot cupcakes
Verwarm de oven voor op 180 °C. Bekleed een cupcakevorm met papieren vormpjes. Doe de lichtbruine basterdsuiker, de bloem, het bakpoeder, het zout, de speculaaskruiden en de sinaasappelrasp in een kom en roer dit door elkaar. Voeg de zonnebloemolie en de eieren toe en meng dit tot een gladde massa. Roer tot slot de geraspte wortel, de rozijnen en stukjes pecannoot door het beslag. Vul de papieren vormpjes met behulp van een ijslepel voor 2/3e met het beslag.
Bak de cupcakes 20 tot 25 minuten. Haal de cupcakes direct na het bakken uit hun metalen vormpjes en laat ze afkoelen op een rooster.
Klop voor de topping de boter luchtig. Voeg de roomkaas en de poedersuiker toe en mix dit nog enkele minuten tot een mooi romig mengsel. Verdeel het roomkaasglazuur op de carrotcakejes met een spuitzak of gewoon met een lepel.

Foto’s: Erik Spronk
Tekening: Clementine!
Dit artikel kan affiliatielinks bevatten. Dit betekent dat ik een kleine commissie ontvang als jij via deze links iets koopt, zonder extra kosten voor jou.
Reacties · 24
Is dat 180 graden hete lucht of onder en bovenwarmte ?
Alles daarover lees je hier: https://rutgerbakt.nl/faq-veelgestelde-vragen/
Goedemiddag Rutger, Moeten de rozijnen van tevoren nog wellen in water? Dat doe ik normaal wel bij appeltaart bijvoorbeeld.
Dat is niet nodig voor deze cupcakes. Overigens zou ik het bij appeltaart ook niet doen, de rozijnen nemen juist het vocht uit de appels tijdens het bakken op, waardoor de bodem beter bakt.
Hoi Rutger, Zit hier fructose in?
Zover ik weet bevatten wortelen fructose, dus dat zit erin ja.
Ze smaken echt verrukkelijk, lekker smeuïg van binnen. Ze zijn ook makkelijk te maken.
Voor hoeveel cupcakes is dit recept?
Ik heb er 13 van gemaakt!
Hoi Rutger, Ik heb ze net gebakken, wat zijn ze heerlijk! Ook bij de visite vielen ze in de smaak :) Ik heb wel een vraagje, mijn frosting is erg dun, daardoor kan ik het er alleen opdoen met een lepeltje. Heb je een tip hoe ik deze iets steviger kan maken?
Hoi Robin. Het kan soms ook aan de roomkaas liggen die je gebruikt. Dit was met Philadelphia en dat ging prima. Iets langer kloppen kan soms ook helpen.
Dat had ik ook (het wordt er niet minder lekker op trouwens), maar een nachtje in de koelkast helpt beter om het wat steviger te maken.
Monchou werkt heel goed, is lekker stevig!
Kan ik dit recept ook gebruiken om een grote carrotcake mee te maken? Wil het liefst ook laagjes frosting in de cake maken, dus de cake moet wel hoog genoeg worden om in lagen te kunnen snijden. Denk je dat dit recept dan genoeg is (voor een 24 cm bakblik) of zou ik meer moeten maken? Alvast bedankt! Kirsten
Hoi! Daar zou ik net een ander recept voor gebruiken. In mijn Bakbijbel staat mijn favoriete carotcake in het groot.
Hoi Rutger. Goed om te weten, ga ik daar even naar op zoek. Bedankt!
Beste Rutger, Dank je wel voor het geweldige idee! Ik ben er superblij mee! Wij gaan ze snel eens maken! Veel groetjes, Clementine den Doelder
Wat leuk om te horen! Super tof! Geniet er van!
Heb ze gemaakt en ze zijn heerlijk. Dus het liefst zou ik ze allemaal meteen opeten, maar dat is natuurlijk niet de bedoeling. Hoe kan ik ze het best bewaren? In de koelkast, of in een doos op het aanrecht? Vera
Hoi! Als je de topping er al op hebt gesmeerd kan je ze het beste in de koelkast bewaren. Anders kunnen ze prima luchtdicht verpakt op kamertemperatuur bewaard worden.
Wat een schattige paardjes ook! Hebben jullie wellicht stap-voor-stapfoto's gemaakt? Ze zijn echt heel leuk geworden. Complimenten voor jullie allebei! Tieneke
Hoi Tieneke! Dankjewel! Helaas heb ik geen stap-voor-stap foto's van dit recept.
Lekker recept en niet moeilijk, maar ik mis de worteltjes in de bereiding :-). Goed initiatief van de stichting en dank je wel voor het recept.
Ojee die zijn wel essentieel ja! Ik heb ze er in het recept bijgezet. Voor mij gaan dingen soms zo vanzelf dat ik de stap vergeet op te schrijven. Dankjewel voor je oplettendheid!









