Paneermeel maken – fijn en grof

Zelfgemaakt paneermeel geeft een veel lekkerder resultaat dan gekocht paneermeel, mede doordat je zelf de grootte van de kruimels kunt bepalen. En zelf paneermeel maken is echt niet moeilijk! Voor het krokettenrecept in mijn laatste boek, Het hartige bakboek, heb ik hulp gehad van de Amsterdamse patissier Cees Holtkamp. Wat mij betreft dé krokettenman van Nederland. Van hem leerde ik dat een belangrijk onderdeel voor een geslaagde kroket het paneermeel is. Dat kun je natuurlijk kant-en-klaar kopen, zowel fijn als grof (panko), maar met zelfgemaakt paneermeel krijg je de lekkerste en knapperigste kroketten en bitterballen! Door de vulling eerst in fijn paneermeel te rollen en vervolgens in grof paneermeel krijg je echt een heel krokant en knapperig eindresultaat. Daarnaast is dit zelfgemaakte paneermeel ook de perfecte manier om overgebleven witbrood te verwerken. Luchtdicht verpakt kun je zelfgemaakt paneermeel heel lang bewaren.

Meer basisrecepten








Ingrediëntenlijst
Voor het paneermeel
(oud) witbrood, in sneetjes
Paneermeel maken
Verwarm de oven voor op 125 °C.
Leg het brood op een ovenrooster en droog het 1 tot 1 ½ uur in de oven. Laat het vervolgens afkoelen.
Er zijn 2 manieren om het brood fijn te krijgen. Het kan in een hakmolentje of keukenmachine met messen, maar het gevaar bestaat dat je te lang hakt en een te fijn paneermeel krijgt. Probeer dus niet te lang te hakken en de kruimels grof te houden. Zeef het vervolgens en scheid zo het fijne van het grove paneermeel.
Een andere manier is om de gedroogde sneden brood met een deegroller fijn te rollen op het werkblad. Deze manier is iets bewerkelijker dan de vorige, maar geeft minder kans op een te fijn paneermeel. Ook bij deze methode doe je alles aan het eind in een zeef om het fijne te scheiden van het grovere kruim
Nieuwsgierig geworden naar Het hartige bakboek? Kijk hier voor meer informatie!

Foto: Erik Spronk
Dit artikel kan affiliatielinks bevatten. Dit betekent dat ik een kleine commissie ontvang als jij via deze links iets koopt, zonder extra kosten voor jou.
Reacties · 13
Ik laat het brood altijd lucht drogen (voor de konijnen). Het is wit en bruin door elkaar. Kan ik van dit gedroogde brood ook paneermeel maken
Volgens mij kan dat prima.
Mocht je direct paneermeel hebben en je hebt nog cracotte in huis, dan kan je dat ook goed gebruiken. Even in de blender en op smaak maken.
Handige tip! met beschuit werkt dat ook inderdaad!
Hoe lang kun je het bewaren?
Luchtdicht verpakt heel erg lang, echt weken!
Kan ik mijn kapjes ook gebruiken hiervoor
Zeker!
Dank je wel voor je antwoord ?
Ik heb leffe bierbrood van Robért van beckhoven Kan je er ook parneermeel mee maken?
Tuurlijk! Dat kan eigenlijk van ieder brood.
Beste Rutger, kun je ook volkorenbrood daarvoor gebruiken?
Jazeker, dan krijg je uiteraard ook volkoren paneermeel.

