- Voor de karamel
- 100 gr suiker
- 30 ml water
- Voor het deeg
- 190 gr boter, op kamertemperatuur
- 100 gr lichtbruine basterdsuiker
- 1 tl vanille-extract
- rasp van 1 sinaasappel
- ¼ tl zout
- ½ ei, op kamertemperatuur, losgeklopt
- 250 gr bloem
- 2 tl bakpoeder
- 100 gr pecannoten, grof gehakt
Geniet van deze heerlijke karamel-pecannoot koekjes! Het koekjesdeeg is verrijkt met stukjes karamel en gehakte pecannoten en daarnaast is het extra op smaak gebracht met sinaasappelrasp. Deze combinatie van warme smaken levert waanzinnig lekkere koekjes op. Met dit recept kun je ongeveer 40 karamel koekjes bakken.

Karamel koekjes maken
Begin met het maken van de karamel. Doe de suiker en het water in een pannetje en laat de suiker op middelhoog vuur goudbruin karamelliseren. Roer niet in de karamel. Meer informatie over zelf karamel maken vind je hier! Giet de goudbruine karamel op een stuk bakpapier en laat het afkoelen. Hak de afgekoelde karamel in kleine stukjes. Dit kan met een mes of door de karamel een paar keer te pulseren in een keukenmachine met messen.
Doe de boter, lichtbruine basterdsuiker, het vanille-extract, de sinaasappelrasp en het zout in een kom en meng dit door elkaar. Dat kan met je handen of met een mixer met deeghaken. Meng het halve ei erdoor. Voeg vervolgens de bloem en het bakpoeder toe en kneed alles tot een deeg. Kneed er tot slot de gehakte pecannoten en karamelstukjes door. Verdeel het deeg in twee rollen met een doorsnede van 3-4 centimeter. Verpak de rollen in plasticfolie en laat ze minimaal 1 uur rusten in de koelkast.
Verwarm de oven voor op 170 °C en bekleed een bakplaat met bakpapier.
Snijd de deegrollen in plakjes van 1 centimeter dik en leg die met wat tussenruimte op de bakplaat. Bak de karamel koekjes in 16-21 minuten en laat ze afkoelen op een rooster.
Foto: Erik Spronk

